Kesäsateen tuoksuinen tervehdys!

Rapinan vuosikokous pidettiin perinteisesti kesäkuussa ja siellä muodostettiin yhdistyksen hallitus vuodelle 2015. Mukana olivat myös loppukeväästä rekrytoidut uudet jäsenemme! Päivitetyt ohjaajakuvaukset ilmestyvät näille sivuille kesän aikana. Suunnitteilla on myös postaussarja, jossa esittelemme tarkemmin aktiiviset jäsenemme!

Uuden hallituksen kanssa suunnittelemme jälleen tulevaa. Sanataideyhdistys Rapina täyttää tänä vuonna kymmenen vuotta! Sen kunniaksi aiomme toteuttaa jotain aivan uutta osallistavaa toimintaa. Suunnitteilla on ainakin jalkautua elokuun Ravintolapäivään sanataiteellisen kahvilan tai ravintolan merkeissä. Millainenkohan se voisi olla..?

Vähäisestä osallistujamäärästä johtuen nuorten omaelämäkerrallinen sarjakuvakurssi siirtyi syksylle. Taiteen edistämiskeskuksen rahoittama kurssille kaivataan siis edelleen osallistujia!
Rapinalaiset toivottavat kaikille oikein mukavaa ja rentouttavaa kesää!
Rapinan kesä

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *